Zayıflamak İçin Kullanılan Bitkiler

Evet, diyet yapmaya başladıysanız az çok bu bitkiler hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Zayıflama çayı için kullanılan bitkiler nelerdir diye düşünüyorsanız sizler için sekiz tanesini burada açıklayacağım.

Sinameki, müshil etkisi ile bilinen bitki, diüretik yapısı ile ödem atmayı kolaylaştırdığı için zayıflama konusunda kullanılabilir

Karanfil, içerisindeki aktif bileşenler sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını destekler

Ginko biloba, vücuda verdiği enerji ile bilinen bitki vücut enerjinizi koruyarak metabolizmanızı artıracaktır.

Funda çiçeği, tek başına kullanıldığı gibi karışık bitki çayı olarak da kullanılır. Ödem attırıcı olarak bilinen funda yaprağı vücudunuzda toplanan zehirli maddeleri ve fazla suları vücudunuzdan atacaktır. Gereksiz yere biriken suyun vücudunuza verdiği ağırlıktan böylelikle kurtulabilirsiniz.

Biberiye yaprağı, zayıflamak için kullanılan bitki yağları yakmaya ve bağırsakları çalıştırmak için çalışır. Yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı ve zehirli atıkları attırıcı olarak görev yapabilir.

Tarçın, tatlandırıcı yapısı ile daha fazla şeker istemenizi engelleyebilir. Kan şekerini düzenleme etkisi ile de vücuda faydası vardır.

Zencefil, yağ yakıcı özelliği ile bilinen zencefil, vücudu ısıtır ve terlemeyi artırır, böylelikle kilo vermeye yardımcı olur çünkü vücuttan ödem attırır.

Mate, zayıflamak için kullanılabilecek olan mate yaprağı, metabolizmayı hızını artırır. Kişiyi tok hissettirerek iştahı kapattır ve kalori alımını azaltır.

Kilo vermek isterken spor ve diyetten asla vazgeçmemeli ve diyetine uygun bir şekilde bu bitkileri eklemenizi öneriyoruz. Bitki çayı olarak kullanmak isterseniz bu sekiz bitkinin karışımı olan Slimline Tea sizler için güzel bir öneri olacaktır.

İçeceğiniz bitki çayları gerek tek tek gerekse karışık bitki çayı olsun, destekleyici olduğunu unutmayın. Kararınızı verdiğiniz zaman iradeniz ile kilo vermeyi başarabilirsiniz sakın unutmayın!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: zayıflamak bitkisel çözüm,zayıflamak bitkisel çaylar, zayıflamak bitkiler, zayıflamak bitki çayı, zayıflamanın bitkisel yolları, zayıflama bitkisel, zayıflama bitki çayları isimleri, zayıflama bitkisel kürler, zayıflama bitkisel ilaçlar, zayıflama bitki çayları, zayıflama bitki çayları nelerdir, zayıflama bitki, zayıflama bitki çayı tarifleri, zayıflama bitki karışımı, zayıflama bitki kürleri

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.