Yulaflı Bitter Çikolatalı Kurabiye

Diyet yapanların özellikle canları hep tatlı ister fakat diyetlerini bozmamak için kendilerini uzak tutarlar. Falat yulafın ve bitter çikolatanın kalorisinin ne kadar az olduğunu hatta diyetlerde sürekli yulafın yer aldığını da biliriz. O zaman yulaflı bitter çikolatalı kurabiye tarifi oldukça masum görünüyor. Diyet yapanların rahatlıkla tüketebileceğiniz tatlı krizlerini bastıracağı yulaflı bitter çikolatalı kurabiye tarifini sizlerle paylaşacağız.

Yulaflı Bitter Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Malzemeler:

– 2 yumurta

– 1 tatlı kaşığı karbonat

– Yulaf ezmesi ve yulaf unu. Yulaf ezmesini rondodan geçirerek yulaf unu elde edebilirsiniz.

– 40 gr bitter

– 1 çay bardağından az kuru üzüm

Hazırlanışı:

Yumurta beyazlarını köpük kıvamı alana kadar çırpın. Sarıları teker teker ekleyerek çırpmaya devam edin ve arkasından karbonatı ekleyin. Bitterimizi yulaf ezmesi ve yulaf unumuzu ekleyelim kaşıkla karıştıralım. En son kuru üzümleri ekleyerek çok az daha karıştırın. Hamurunuz katı kıvamda olacak ve bu kıvamda iken hamurdan elinizle ceviz büyüklüğünde alarak üzerine hafif bastırın ve yağlı kağıt serili fırın tepsinize dizin. 200 derece önceden ısıtılmış fırında 15-20 dk. pişirmeniz yeterli. hem sağlıklı hem de lezzetli kurabiyeler için afiyet olsun.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

yemek tarifi, diyet yemekleri, kurabiye tarifi, kalorisiz kurabiye, kurabiye, bitter çikolata, yulaf, yulaflı kurabiye, yulaflı bitter çikolatalı kurabiye, kurabiye tarifi, yulaflı kurabiye için malzemeler