Kolay Dondurma Tarifi

Evde yapabileceğiniz pratik bir dondurma tarifimize bakmaya ne dersiniz? İçerisine istediğiniz aromayı katarak çeşitlendirebilirsiniz.

Sıcaklar ile birlikte serin şeyler yeme isteğimiz de ister istemez artmaktadır. Bunların de en başında dondurma gelmektedir Dışarıdan aldığımız dondurmalarında tadına doyamasak da dahi özellikle çocuklarımıza yedirdiğimiz dondurmaların sağlıklı olduğundan emin olmak istiyoruz.

Sizlere de evde kolaylıkla yapabileceğiniz harika bir dondurma tarifi.

kolay-dondurma-tarifi-5889010

Kolay dondurma malzemeleri

1 litre süt

1 su bardağı şeker

1 dolu yemek kaşığı sahlep

1 tatlı kaşığı kakao

2433

Kolay dondurma yapılışı

Sütün tamamını derin bir tencereye koyunuz. Kaynadıktan sonra şeker ve sahlep ekleyin. Eğer kakaolu dondurma yapmak istiyorsanız kakaoyu da ekleyebilirsiniz.  Malzemeyi ekledikten sonra sürekli olarak karıştırmalısınız yoksa sahlep topak topak olacaktır. Yeterince kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve sıcakken dondurma kaplarına koymalısınız. Oda sıcaklığına geldiğinde ise buzluğa koyarak dondurun. Her yarım saatte bir karıştırmayı da unutmamalısınız.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

kolay dondurma tarifi, dondurma tarifi, kolay dondurma, dondurma yapımı, dondurma nasıl yapılır, dondurma yapılışı, dondurma içeriğinde neler var, evde dondurma nasıl yapılır, pratik dondurma yapımı.