Hemoroid, Nedenleri ve Belirtileri

Basur yaygın olarak tıbbi terminolojide hemoroid veya hemoroidal hastalık olarak bilinir. Hemoroid hem erkek hem de kadınlarda çok yaygındır.

Hemoroid nedir?

Hemoroid, dışkının atılımını kontrol etmede yardımcı olan anal kanalın içinde ve çevresinde aşırı şişlik veya kan damarlarının iltihaplanması nedeniyle oluşur. Normal koşullar altında, hemoroidler bir yastıklama etkisi sağlar ve aynı zamanda dışkının düzgün geçişinde yardımcı olur. Bazen bağırsak hareketlerinin geçmesi, damar duvarlarının gergin, ince ve tahriş olmasına ve bu durumun ortaya çıkmasına neden olur.

Türleri ve Belirtileri        

Patolojik hemoroid iki tiptir: iç ve dış. Semptomları şunları içerir:

İç hemoroidler: Kaşıntı ve rektal kanama

Dış hemoroidler: Anal ağrı ve iltihap

Bir kişi de bağırsak hareketlerinde ağrı yaşayabilir ve dışkıda kan bulunabilir. Bu tür durumlarda Hemoroid Basur Kremi kullanabilirsiniz.

Nedenler

Basurun başlıca nedenleri şunları içerir:

Düzensiz yiyecek ve bağırsak alışkanlıkları: Düzensiz beslenme alışkanlıkları, kabızlık ve sonuçta hemoroid veya kazıkların yaygın nedenlerinden biridir. Bağırsak hareketleri sırasında aşırı derecede zorlanan veya iten insanlar kazıklara eğilimlidir.

Kabızlık veya ishal: Kabızlık birçok durumda kazıkların başka bir nedenidir. Konstipasyon diyette değişiklikler ve doğal laksatifler kullanılarak kontrol edilebilir. Bazen depresyon veya anksiyete nedeniyle kabızlık da görülebilir.

Diyette lif eksikliği: Lif, bağırsaklardaki suyu emebilen ve sindirilmemiş atıkların kalın bağırsakta hareket etme sürecini kolaylaştırabilecek gıdaların sindirilmemiş kütlesidir. Diyette lif eksikliği bağırsak hareketlerini etkileyebilir ve kazıklara neden olabilir.

Vücuttaki su miktarı: Bağırsak hareketini kolaylaştırmaya yardımcı olan diğer önemli bir unsur da içme suyu – bol miktardadır. İnsan vücudu neredeyse% 70 sudan oluşur ve atık ürünlerimizin de ana maddesidir. Sistemde yeterli miktarda su bulunmaması, atıkları zorlaştıracak ve bağırsak hareketlerinin gerçekleşmesini zorlaştıracaktır.

Laksatiflerin kötüye kullanılması: Reçetelenmiş laksatifler kronik kabızlıktan muzdaripken kullanılabilir, ancak belirli bir süre boyunca düzenli olarak kullanıldığında, tembel bağırsak sendromuna neden olur. Bazı durumlarda, kalın bağırsağın müsküler işlevinin yanı sıra vücuttan su, mineral ve vitaminlerin drenajı, böbrek taşı oluşumu ve olası böbrek yetmezliği de dahil olmak üzere yan etkiler de not edilmiştir.

Hamilelik: Hamilelik sırasında birçok kadın hemoroidi tecrübe eder. Basurlar fetusun baskısı ve hormonal değişikliklerden kaynaklanır. Çoğunlukla, doğumdan sonra gebelik nedeniyle oluşan basurlar kaybolur.

Diğer nedenler: Uzun süre boyunca oturma postüründe kalan, obezite, yaşlanma ve yaşam tarzı, kazıkların diğer nedenlerinden bazılarıdır.

Hemoroid İçin Çözüm Önerileri

Hemoroid olduysanız eğer sizlere Zdorov Krem önerebilirim. Herhangi bir kimyasal madde içermez, tamamen doğal bir içeriğe sahip olan bu kremi dilerseniz kullanabilirsiniz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Zdorov Basur Kremi bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: zdorov krem fiyatı, zdorov kremi, zdorov kremi hakkında, zdorov krem, zdorov krem kullanıcı yorumları, basur kremi, basur kremi isimleri, basur kremi kullanan ünlüler, basur kremi tavsiye, basur kremi nasıl sürülür, basur kremi ismi, basur kremi travazol, basur kremi adı, basur kremi fiyatı, basur kremi yüze, basur krem, basur krem fiyatı, basur krem isimleri, basur krem fiyat, basur krem tedavisi, basur krem tedavi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.